AUTOR / KONTAKT

Nazywam się Konrad Zola. W przeszłości współpracowałem z wieloma serwisami i czasopismami o tematyce muzycznej, prowadziłem też samodzielne projekty, spośród których uznanie zdobyły "Salon Progresywny" i "Metal Can Dance", wielokrotnie cytowane przez muzyków i na łamach różnych mediów. Progresja Po Zmroku to mój samodzielny projekt dedykowany muzyce progresywnej i jej wariantom - blaskom i cieniom, tak w słowach, jak również w zarejestrowanych dźwiękach. Projekt jest wynikiem mojej wieloletniej pasji progresją. Zachęcam do kontaktu w każdej sprawie pod adresem konrad.zola@wp.pl, szczególnie młode kapele, które chciałyby się wypromować, a także czytelników, zaś poniżej przedstawiam mój wybrany dorobek w zakresie dziennikarstwa muzycznego. Chciałbym tu dodać, że wszystkie moje teksty opublikowane na łamach wymienionych serwisów lub czasopism nie ukazały się w żadnym innym źródle. Są to autorskie materiały publikowane na wyłączność dla konkretnego tytułu.

http://www.magazyngitarzysta.pl
Z "Magazynem Gitarzysta" prowadzę wieloletnią i owocną współpracę od 2011 roku. To najważniejszy serwis i czasopismo w moim rozwoju dziennikarskim W sumie opublikowałem tu 348 recenzji, przeprowadziłem 33 wywiady i napisałem 7 artykułów (stan na 2 lutego 2018 roku). Z dużą satysfakcją przyjąłem fakt, że moja recenzja albumu "The Book Of Souls" Iron Maiden ukazała się w papierowym, listopadowym wydaniu Gitarzysty w 2015 roku, zaś recenzja "Villains" Queens Of The Stone Age trafiła do październikowego Gitarzysty w 2017 roku.


Moje teksty ukazały się także w dwóch papierowych wydaniach "Magazynu Lizard". Były to numery 6/2012 i 7/2012. Szmat czasu! Publikowałem tam wtedy, gdy dopiero poszukiwałem swojego stylu, ale i tak jestem zadowolony z faktu, że wniosłem malutką cegiełkę do rozwoju tego czasopisma. To jedyny papierowy tytuł w Polsce, który promuje prog rock i metal.

 

Cóż jeszcze? Na horyzoncie przeszłych zdarzeń widzę moją współpracę z "Hard Rock Service", gdzie najpierw naczelnym był Jarosław "Guitarrizer" Buksa, a następnie Ola Mrozowska. Opublikowałem tam mnóstwo tekstów. Obecnie serwis zawiesił działalność. So long Hard Rock Service! Moje teksty były też publikowane na łamach rockarea.eu. cgm.pl i evermetalzine.com. Działałem też w rodzinie progrock.org.pl, o czym świadczy przede wszystkim moja aktywność na łamach Biuletynu podProgowego, gdzie opublikowałem mnóstwo tekstów. Wśród moich autorskich projektów, o których wcześniej wspominałem, jestem szczególnie dumny z "Salonu Progresywnego" i "Metal Can Dance" (szacunek wobec tego drugiego wyraził sam Garm!), a w moim dziennikarskim CV znalazło się także prowadzenie "Progresovarium", "Metalovarium", "Rock Metal Theory", "Metal i Obsesje" oraz "Moja Arktyka". O muzyce piszę długo... wydaje mi się, że wystarczająco długo, aby mieć odpowiedni dystans do tematu.


Konrad Zola